Česky English

Napište nám

Můžeme Vám s něčím poradit?
Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
Chráněno službou reCAPTCHA.
Drobečková navigace

Úvod > O nás > Aktuality > Sedmidenní test spalovacího WC Cinderella: Žádný odpad, žádná chemie, naprostá pohoda!

Sedmidenní test spalovacího WC Cinderella: Žádný odpad, žádná chemie, naprostá pohoda!Spalovací WC Cinderella představuje revoluční řešení pro cestovatele, kteří chtějí si užívat pohodlné cestování bez starostí spojených s hledáním výlevek pro kazety s černou vodou chemických WC. Během našeho sedmidenního testu jsme se rozhodli prověřit tuto inovativní technologii. Cílem bylo zažít používání Cinderelly a přijít na případné nutné kompromisy oproti běžným chemickým toaletám. Přečtěte si naše zkušenosti z bezstarostného týdne s spalovacím WC Cinderella.

Cinderella je instalována do našeho obytného vozidla v koupelně s oddělenou sprchou. Bez ohledu na naše cíle jsme věděli, že odpad nebude problémem. Tento systém využívá spalování lidských výkalů a moči, což znamená, že odpad se přeměňuje na popel. Toaleta při svém spalování neprodukuje žádný zápach, z čehož jsme měli asi největší obavy. Příjemné zjištění bylo, že i v průběhu spalovacího procesu je možné toaletu použít a přidat tak další palivo do kotle. :)

Jediné na je potřeba si dát pozor je to, že před každým použitím se musí do toalety vložit papírová kapsa (včetně močení). Za ten bezodpadový komfort je to jen minimální kompromis, nebo nutnost. Co nás trochu překvapilo, spalovací cyklus je několikrát automaticky přerušen toaletou a po chvíli znovu zapálen. Toaletu jsme dokonce použili i za jízdy a i tak proběhlo vše v naprostém pořádku. Samozřejmě myslím tím, že při samotném výkonu jsme stáli, na toaletě nejsou bezpečnostní pásy :), spalování pak probíhalo za jízdy.

Za celou dobu testu jsme nevysypali popelník, téměř nic v něm není!! Za nás je to naprosto parádní toaleta a pokud trochu zapomenete na pořizovací cenu, budete se Cinderellou navýsost spokojeni.

Team RV Evolution